Bizden,

Harajuku Tükkanları - 1

09:00 Doorstepping 9 Comments

Tokyo'ya gideli 5 ay olmuştur herhalde, ittir kaktır 10 tane falan post yaptım,ama doğrusu bunlardan 3 tanesi tam anlamıyla dolu doluydu. Ama Japonya anlat anlat bitmez, bendeki sevda da! Ondan mini postlara devam!

İşte bunlardan biri Harajuku Street!


Harajuku Street, Tokyo gençliğinin merkezi. Özellikle pazar günleri, bu sokak ve yakınındaki park kostümlü gençlerle dolup taşıyor. Evet doğru duydunuz yukarıda görmüş olduğunuz bizim için kostüm onlar için sıradan kıyafetlerle yollarda geziyorlar. Ama inanır mısınız orada bunlar hiç anormal gelmiyor, çünkü giyenler de, giymeyenler de bu durumu çok normal karşılıyor. Bizim gibi yabancılara da Manga ve Anime'den fırlamış bu karakterlere doya doya bakmak kalıyor:D

9 yorum:

Moda,

The Uniform Project

00:57 Doorstepping 15 Comments

Aranızda Sheena'yı bilenleriniz vardır mutlaka; kendisi 1 yıl sürecek bir yardım projesi kapsamında The Uniform Project'i yürütüyor.Ne mi yapıyor? Bir yıl boyunca hergün aynı elbiseyi giyiyor ama farklı aksesuarlar ile kombinliyor. Bu aksesuarları 2.el dükkanlardan, e-bay'den veya projesini destekleyen mağazalardan alıyor.

Amacı ne? Akanksha'da (Hindistan-Slumdog Millionaire'i hayal edin) okullar inşa edilmesi için bu projeyi yürütüyor. Amaç Sürdürülebilir Moda'ya dikkat çekmek!

Ne diyor? "Her kızın dolabında eski bir çift ayakkabısı, ucuz aksesuarları, eğlenceli-rengarenk çorapları vardır. İşe bunları dolaptan çıkartarak başlayabilirsiniz."

Henüz bugünün(28.01) kombinini yayınlamamış ama diğer 272 kombine göz atmak için; The Uniform Project

15 yorum:

Alınacaklar Listesi,

Adidas by Stella McCartney

13:29 Doorstepping 13 CommentsBen bu kadının Adidas için yaptıklarına tapıyorum.Tembel genlerimin bile spor yapası geliyor :)))En güzel parçalar ise Gym, Yoga ve Dance serilerinde.
Hemen birine başlamalıyım.
Çabuk, çabuk, koş,koş,koş!

Tamam yoruldum, bir yere giderken de giysem olur :)

Daha fazlası için Cosmagenda'ya buyrun:)

Fotolar : Gareth Cattermole & Adidas


13 yorum:

Alınacaklar Listesi,

Superman'in bittiği kare

23:15 Doorstepping 18 Comments
Aslında bu foto neredeyse 2 haftalık, kısa kollu elbiseden de anlaşılacağı gibi ;) Hava anormal soğuk İzmir'de, heryerdeki gibi! Senenin ilk eldiven, beresini giymiş bulunuyorum!

 Elbise : Batik - indirim
Bilezik : Accessorize - indirim
Çizme : Galiba Hotiç'ti? Alzheimer de la hayat :)

Aşağıda da Superman'in bittiği kareyi görebilirsiniz. Eeeee... o gerdana bir aksesuar şarttı :)))


18 yorum:

Vurulduk Ey Halkım, Unutma Bizi!

17:25 Doorstepping 6 Comments
Vurulduk Ey Hakım, Unutma Bizi...Fikirler ve görüşler üstüne tartışmak yerine öldürerek susturmaya çalışan korkaklar!

Kılıfları değişiyor ama yaratmaya çalıştıkları "Korku İmparatorluğu" zihniyeti 2010'da hala devam ediyor!

6 yorum:

Alınacaklar Listesi,

1 Postla 3 News

09:50 Doorstepping 16 CommentsAnanemin hastaneden yarın çıkacağını doktorundan öğrendikten sonra yavaş yavaş normale dönmeye başladım. Çok şükür!

Yorumları ile yalnız bırakmayan tüm arkadaşlarıma tekrar teşekkür derim! Blog arkadaşlığının sanal olmadığının en güzel kanıtıydı benim için!

Mutlaka sizler de yaşamışsınızdır; yakınınız önemli bir hastalık geçirir, arkadaşlarınızın desteğine ihtiyaç duyarsınız ama arayan 1 veya 2 kişidir. Kendinizi rahatlatmak için duymamışlardır, nereden bilsinler? dersiniz. Ama tesadüfen karşılaştığınızda veya hastalık bittikten sonra görünce "...'dan duydum, çok geçmiş olsun!" derler.
E kardeşim madem duydun neden bir telefon açıp geçmiş olsun demiyorsun. Sıkıntılı anında hal hatır sormayan dostu bırakın arkadaş bile değildir!

Ondan 2 tuşa basamayanlara göre, zaman ayırıp, postu okuyup, yorum yazan herkes benim için daha değerli! Hepinize çok çok teşekkür ederim!

Normal hayata dönmek gerekirse, bir süredir post yazmadığım için yazacaklar birikti. Fotoğraftaki dergiliği evlenirkken yani 5 sene önce bir dekorasyon dergisinde görüp aşık olmuştum. Tabi fiyatı 1000 küsur dolarlar civarıydı. Eşim ben yaparım sana bunu demişti (hakkatten de yapabiliyor çoğu şeyi!), sonra esas ihtiyaçların ön plana çıkmasıyla unuttuk gitti.
Geçenlerde 1 gazetede Esse'nin reklamında gördüm, koştura koştura gittim aldım. 29TL'di yanlış hatırlamıyorsam! Çinlilere mi teşekkür etsem bilemedim, herhalde onlara ucuza yaptırmışlardır ;)
(Foto inşallah sadece ben de yarım çıkıyordur :( )

Bir başka konu; dergilerin Ocak sayıları neden diğer 11 aya göre daha ince olur??? Buna senelerdir sinir olurum ben! Biz Aralık ayında çok çalıştık diye Ocak ayında yan gelip yatıyor muyuz ya? Yoksa dergilerin yarısı reklam olduğu için Ocak ayında daha az reklam aldıklarından mı ince oluyor bu sayı?

Bu sene Elle'i incelik olarak konuya yine dahil ediyorum fekat başta Moda Blogları, İstanbul Street Style ve İstanbullu Kadın Öyle Değil Böyle Giyinir sayfaları ile dolu dolu bir içerik sunduğu için diğerlerine göre sınıfı geçiriyorum:)
    

16 yorum:

Bloger Buluşması

İzmirli Blogger Buluşması

11:45 Doorstepping 6 CommentsHuhuuuu! Bu kadar sıkıntının arasında Vintage Peony'den güzel bir haber aldım; İzmirli Blogger'lar Buluşması!!!

Şubat ayının başlarında gerçekleşecek buluşmanın net tarihi çok yakında belli olacak!

Kızlar haydi;
Trends and Shopping
Gözde ve Ayşe
Defne   İzmir yakınlarından bildiriyor ;)

6 yorum:

Yine Acil Servis

12:52 Doorstepping 21 Comments

Pazar gece yarısından beri yine Acil Servis'teyiz. Anneannem'in pankreasında iltihap oluşmuş!
Hastanede yatıp, kalkıyoruz. Biraz önce eve geldim, banyo yapıp biraz uyuyup tekrar gideceğim.

Bu arada Allah kimseyi hastanelere düşürmesin, hastan ile ilgili net bir cevap alman imkansız, hastanı görmen imkansız. Mecbur köşe kapmaca oynuyorsun güvenlik görevlileri ile. Şu an tedavi için Gastroenteroloji bölümünde yatak açılmasını bekliyoruz. Bu gün ayrıca Doktorların Grevi var... Ne olacak bilmiyorum. Grevlerini destekliyorum ama hastanız varken desteklemek biraz zor! Acil'dekilerin grev yapacağını düşünmüyorum, inşallah!

Biraz uyumaya çalışacağım, siz de dua edin olur mu...

21 yorum:

Japonya,

Origa me!

12:38 Doorstepping 15 Comments


Bu Fashion Origami Seti'ni Japonya'dan almıştım. Ancak kurcalamaya fırsatım oldu!
Ne kadar zormuş? Ayrıntıları ile nasıl yapılacağı yazıyor ama mıncık mıncık kıvırması çok zor oluyor?
Aşağıda 2 denememim sonuçları! Mor 2.si, gittikçe benzemeye başladı.
Eylemlerim devam edecek!


15 yorum:

Moda,

Eskidenmiş o...

09:37 Doorstepping 25 Comments

Eski tabular bir bir yıkılıyor, en azından benim için. Eskiden siyah ve kahveyi bir arada giymeyi bırakın, düşünemezdim bile!

1 önceki günün siyah kıyafetinden kalma, ağzına kadar dolu siyah çantamı, yeni günde giyilen kahverengi kıyafetler için sabahın köründe boşaltır, kahverengi çanta ile değiştirirdim. Okula, işe geç kalır ama mutlaka değiştirirdim. Şimdi hale bak; siyah çorap giyip altına kahve ayakkabı giyiyorum.

Kıyamet yaklaşıyor, hissediyorum :P


Bu arada enseler gitti, dikkatinizi çekerim :)))


İndirimden toparladığım kreasyonum;
Elbise - Mango
Kolye - Forever 21
Kemer - Collezionne (eski)
Çorap - Penti ama mutlaka Opak
Çanta - BNG Desing (indirimin en önemli ganimetlerinden, evladiyelik)
Ayakkabı - Camper (1 ara Markafoni'den indirimli almıştım)

25 yorum:

Sinema

Sonunda AVATAR

10:11 Doorstepping 6 Comments

O ne güzel bir ırktır, biz insanlar ne kadar vahşi, acımasız, açgözlü ve katil ruhluyuz...

Doğayı nasıl öldürüyoruz, bu da yetmiyor başka dünyaları da yok etmeye çalışıyoruz...(Uzaya bilim adamları, bilim uğruna erişmeye çalışırken, onlara sponsor olanlar TAMAMİYLE DUYGUSAL olarak para akıtıyorlar...)

Kadın savaşçılar ne kadar görkemliydi,  aralarına katılasım geldi ;)
Neytiri'yi canlandıran Zoe Saldana ve Mo'at'ı oynayan CCH Pounder ne kadar başarılıydı, Giovanni Ribissi her zaman ki gibi ne kadar sinir bozucuydu... (Adamı sevmediğimden değil, sinir rolleri çok başarılı oynadığından)

Her şeyi bir kenara bırakırsak James Cameron yepyeni bir dünya yaratmış, dilinden, bitki örtüsüne, hayvanlarından, kültürüne... O canlıların hepsi tek tek incelenecek güzellikte, hepsi gerçekten var gibi...

Bu zevki daha önce bir de Yüzüklerin Efendisi'nde almıştım. Onun yeri başka, bunun tadı başka...

Bi daha, bi daha...


6 yorum:

Alınacaklar Listesi,

BNG Design'ın İndiriminden Toparladıklarım

17:35 Doorstepping 4 Comments


Yılbaşı sonrası başlayan indirimlerden, bu sene gerçekten çok güzel yararlandım. Bu indirimlerden en güzeli de BNG Design'ınki oldu!

BNG'nin, tasarım ve kalite ile ilgili nedenlerden dolayı hep yüksek olan fiyatları, bu indirimde bir kaç parça alınabilecek seviyelere çekilmişti!

Ben de bu vesile ile, kendim ve annem için bir miktar evladiyelik alışveriş yaptım. Daha önce de söylemiştim, bazen annem benden daha genç giyiniyor diye. İşte bu marka tam onun tarzına göre! Bundan dolayı Ona salaş bir bluz, enteresan bir etek ve bir de tulum/pantalon karışımı bir parça aldım.

Kendime de aşağıda görmüş olduğunuz yeleği aldım. Sepetime ayrıca uzun bir gömlek ve bir de deri portföy ekledim! Sen sağ ben selamet!

Artık biraz durulma zamanı, paralar suyunu çekti ;

Fotolar için zory, katalogdan çekmek zorunda kaldım :(

4 yorum:

Alışveriş

Sandıktan Ciciler'den Clutch

09:05 Doorstepping 8 Comments


Sandıktan Ciciler'den kendime yılbaşı hediyesi olarak aldığım Tommy Hilfiger Clutch!

O kadar temiz bakılmış ki Sandıktan Ciciler'e tekrar teşekkürler :)

8 yorum:

And the Oscar goes to....

22:05 Doorstepping 0 Comments


Sevgili Elvancım bana bu ödülü layık görmüş!
Çoook teşekkür ederim Elvancım!!!

0 yorum:

Alaçatı,

Çeşme'den Kış Manzaraları

12:03 Doorstepping 12 Comments

Geçtiğimiz pazar (yine iş odaklı) Çeşme'ye gittik.

Çeşme'nin kış hali ayrı bir güzel oluyor. Zaman durmuş gibi... Herşey daha yavaş, daha sakin, daha durağan...daha puslu, daha melankolik...

İşte fotolar;
 Önce Tepe Kahve'de kahvaltı... Hala yılbaşının izleri sürerken...

Sonra biraz Alaçatı;


 Alaçatı Marina;

 Marina'da her şey devasa olduğu için lastiğin yanındaki bidik ben oluyorum.

En sevdiğim trençççkot-palto karışımım ile ben!
Geçen gün arabada üstüne neredeyse 1 bardak dolusu kahve döktüm, hem de Starbucks bardağının küçücük deliğinden??? Yuh o nasıl oldu derseniz; elimde tuttuğum kahve, bir tümsek sonucu önce yer çekimine karşı geldi havalarda uçtu, sonra düzene karşı koyamayıp üstüme düştü... Eve gidene kadar bunalıma girdim. Çamaşır makinası başında geçirilen 45dk.nın sonucunda lekesiz olarak tekrar kullanıma sunuldu :D

Kasabaya inip dondurma yememek olmaz!

Ve kös kös eve dönüş... Bulutlar Çeşme'den İzmir'e doğru ilerlerken!
Tepemizde "Karabulutlar" ile dolaşan lanetliler gibiydik :)))


Treeeennççkooottt : Bershka
T-shirt : Abercrombie - BosPa sağ olsun :)
Kot : Stradivarius
Bot : Bershka
Gözlük : D&G

12 yorum:

Manga / Anime

İşten Arta Kalan Zamanda...Death Note

18:45 Doorstepping 2 Comments

Yine deli gibi bir temponun içindeyiz yılbaşından beri. Akşam eve geldikten sonra da 11'lere kadar çalışıyoruz. Kendime ayırdığım zaman yok denecek kadar az.

Peki bu azıcık zamanda ne yapıyorum;

İstanbul'dan aldığım Death Note mangası ve Hesi'nin "ilk izlenmesi gereken anime" tavsiyesinden sonra internetten Death Note'u izlemeye başladım.

Önce mangayı okumaya başlamıştım, sonra 2sinden beraber gitmeye karar verdim. Neredeyse aynısı! 2'sine de aynı anda bakınca çok komik oluyor gerçi :P

Heyecan verici bi şi, gece gözüm uykudan kapana kapana izliyorum...

İlgilenenlere; Animeways


İşte bu da mangası;

En zevkli yanı ingilizceye çevirirken sayfa düzenini bozmamış olmaları. Şanına yakışır bir şekilde tersten başlıyor. Japonlara göre düzden tabi!
Tokyo'dan aldığım Vogue'u koyayım bir ara, o çok daha tuhaf oluyo :).

2 yorum:

Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı Yaşam 5-8

09:53 Doorstepping 2 Comments

31.12.09 Prş
56.6
Sabah : 1/2 gevrek, peynir, çay
Öğle : Mercimek Çorbası
Akşam : Meze, az balık, rakıııı!

01.01.10 Cuma

56.7
Öğle : 2 ekmek, 3 peynir, çay (yılbaşı sabahı normal, hatta az bile)
Ara : Yeşil çay
Akşam : Az pilav, az kuru fasulye, 2 küçük kırmızı et

02.01.10 Cmt
56.7
Sabah : 1/2 gevrek, çay
15:00 : Mercimek çorbası
Akşam : Felaket : Ocakbaşı!!! Çiğ köfte, içli köfte, kebap, acılı ezme, rakı....

03.01.10 Pzr
57
Sabah : Dolu dolu kahvaltı, saymayayım :(
Ara : Dondurma (Çeşme'de olunca yemeden olmadı)
Akşamüstü : Starbucks Dark Cherry (tall, çok abartmadım)
Akşam : 1/2 bitter kare

Görüldüğü gibi sağlıklı bir hayattan söz etmek mümkün değil! Panik yok! Önümüzdeki maçlara bakalım :)))

2 yorum: