Ev hayatı

Düzenli olmak neden zor?

09:00 Doorstepping 16 Comments

Yeni evimize taşınırken düzensiz-dağınık hayatıma bir son vermek için İKEA'dan bu üniteyi almıştık; makyaj masası niyetine!

İlk bir kaç ay hakikaten işe yaradı, yaramadı değil. Ama sonra parça parça, yavaş yavaş dağılmaya başladı.

Cüzdanlar, tokalar, eski telefonlar, fosforlu kalemler, ıslak mendiller, kremler, taraklar, anahtarlar... Birbiriyle alakasız şeyler nasıl bu çekmecede bir araya gelmiş anlamadım. Bi bakın ya çok acıklı;

Bak mesela dışardan görülebilir üst çekmece ne kadar tertipli, ama alt çekmece felaket. Tam "Kaynanamın göreceği yerler" deyiminin karşılığı :)))


Şu aşağıdakini de, Evimizin Herşeyi İKEA'dan almıştım. Ruj, kalem, rimel, oje grubunu düzenli bir şekilde yerleştiririm diye. O da koptu. Ruj ve ojeler için delikler çok küçük. Kalemler için ise çok büyük. Böylece bu dağınık görüntü oluşuyor;

Kolyelere yapabileceğim bir şey yok. Onlar hep salınacak!

Az kaldı 14 gün sonra inşallah herşey düzenli olacak! İlk buradan başlıyacağım zaten. Belki bir kaç kutu ile halledebilirim.

16 yorum:

Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı Yaşam Gün 19 - 22

08:30 Doorstepping 0 Comments

Gün : 19 (Salı)
Kilo : 57,4
Sabah : 1 gevrek (ama içini çıkarıyorum), peynir, çay
Ara : 1/2 su
Öğle : Elma, kepekli poğaça
Akşam : Beyti (valla ben bi şey yapmadım, kocam yoldan çıkardı! Ühüüü!), bitter çikolata (tamam bunu ben yaptım. Battı balık yaptım)

Gün : 20 (Çarşamba)
Kilo : 57,4
Sabah : peynirli poğaça, çay
Ara : 2 kuru kayısı, elma
Öğle-den sonra : Meksikan Usulü Tavuklu Salata (Çok lezizdi. Özsüt, tatlıların yanında mükemmel yemekler de içeren yeni bir konsepte başlamış ÖZSÜT ATÖLYE tavsiye ederim), çikolatalı bir tatlı (yarısını yedim), kahve
Akşam : YOK!!!

Gün : 21 (Perşembe)
Kilo : 57,1 (Zuppi duuu!)
Sabah : 2 light peksimet, peynir, domates, biber, zeytin
Ara : Nescafeli süt(Canım tatlı çekince böyle bir şey yapıyorum. Mesela bunun hepsini bitirmedim.)
Öğle : Barbunya, börülce, yoğurt (Bir tabağa meze şeklinde koyunca göz de doyuruyor.)
Akşamüstü : Nescafe (İlk defa Reci's'e gidip bir şeyler yemeden kalktım. Daha neler görücez bakalım?)
Akşam : 2 light peksimet, peynir, domates, biber, zeytin
Ara : Activia
 
Gün : 22 (Cuma)
Kilo : 57,1 (Sabitledim galiba)
Sabah : gevrek (içi çıkmış ;)), peynir, çay
Öğle : Pikante Salata (La Cigale klasiği), su
Ara : 4 parça bitter(bunu ben almadım, arkadaş kurbanıyım!)
Akşam : Karşıyaka Mezeevi'nden bir meze potporisi yaptık; Hamsi Köfte, Cibez, Turp Otu (Malum Egeliyiz), Fava...Az az!!! 
 
Önümüz hafta sonu, Allah yardımcım olsun :)))

0 yorum:

Bakım,

Saçlar kesildi, Ojeler sürüldü!

11:19 Doorstepping 13 Comments


İşten ayrılmaya az kaldı, bakıma yavaş yavaş girildi. Saçlar kesildi, mavi ojeler sürüldü. Normal insan yaşantısına adapte olmaya çalışıldı. Depresyon yok denecek kadar azaldı :)

İşin şakası bir yana saçımı daha önce yayınladığım modeller ile Stil Direktörü'nün yayınladığı şu modelin çıktısını alarak kuaföre gittim. Saçımı kesecek olan arkadaş ile "Sana burası olmaz saçın az, şurayı katlı yapmallıyız çünkü ince telli"... ekseninde konuşurken kafayı bir kaldırdım, ne kadar kuaför varsa arkamıza birikmiş fotolara bakıyor. Çok komikti! Neyse sonuçta böyle bir şey çıktı. Arkaları katlı, kısa. Önden bakılınca da sağ taraf soldan daha uzun. İstenirse köpük ile kıvırtılabilecek kıvamda! Kendi kendime çekince foto pek güzel çıkmadı ama idare artık :)

Bu arada manikür yaptırdıktan sonra kız ne renk oje süreyim dedi. Şöyle cıvıl cıvıl olsun dedim. Sepeti getirdi hepsi kırmızı ve tonları. Bir tane mavi var, bir tane de cırt pembe! Üstümde lacivert bir şeyler vardı, mavi olsun dedim. Kız afalladı, "O kadar cıvıl cıvıl yani, ama ben onu nazar boncuğu yapmak için almıştım!"
Sür yavrum sür, müşteri memnuniyeti diye bir şey var, hiç duymadın mı!?! Sonuç bu, mat olsa daha iyi olurdu gerçi!

13 yorum:

Oyun Alemi

FarmVille / Café World

09:49 Doorstepping 7 CommentsBu nasıl bir hastalıktır ben çözemedim. Sabah işe gelince ilk işim bu oyunları açmak oluyor. Önce FarmVille'e bakıyorum; tarlamda toplanacak bir ürün var mı? Ağaçlarım meyve vermiş mi? Pembe ineklerimin çilekli süt verme zamanı gelmiş mi? Tavşanlardan angora çıkacak kadar olmuş mu?... Sonra gidiyorum komşulara yardıma köstebeklerini, kargalarını kovalıyorum, yaprakları topluyorum para kazanıyorum. Çok eğlence!

Sonra Café World'e geçiyorum. Dün pişirmeye başladığım tavuğumun kaç saati kalmış? Gelip de boş dönen müşteri varsa sürümden kazanmak için 15 dk.da salata yapsam mı? Yarın işim çok interneti açamıycam acaba 2 günlük yemek atsam mı?

Sanal bir manyaklık içindeyim. İşim çok yani! Ama şu işimin son zamanlarında ilaç gibi geldi. Ayılacağım güne doğru geri sayıyorum. 17 gün kaldı. Vakit başka nasıl geçer???

7 yorum:

Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı Yaşam 16-18

09:28 Doorstepping 3 Comments

Gün : 16 ( Cumartesi)
Kilo : 57,3
Sabah : 1/2 gevrek, peynir,  çay
Ara : nar, 3 kayısı
Öğle : Akdeniz salata, zero
Akşam : Barbunya

Gün : 17 ( Pazar)
Kilo : 56,9
Sabah-Öğle : pazar kahvaltısı (abartmadan!)
Ara : Elma, süt
Akşam : Barbunya, mantar sos, salata
Ara : Elma

Gün : 18 (Pazartesi)
Kilo : 57,2
Sabah : 1/2 süt, kepekli poğaça
Ara : küçük top çiko
Öğle : Akdeniz salata, çay
Ara : 4 kayısı, yeşil çay, 1/2 su, elma
Akşam : Tavuk-patates kızartması, bira (Efkarlı arkaşa destek babında! Hayır için yani!)

Sonunda 57'lerin başını sabitledim galiba :)

3 yorum:

Pazar Pazar

Canım Pazar

13:54 Doorstepping 0 Comments

Bayılıyorum pazar günlerine huzurlu, özgür, istediğin zaman istediğini yapabildiğin, yaylım yaylım geçen saatlere! Hele de bu evimize taşındıktan sonra daha da keyifli olmaya başladı.

Bu pazar sabah erkenden kalkıp bahçedeki mahsülleri topladım. Artık domatesler çok küçük ve eskisi kadar çok değiller ama en azından süpermarkettekilerden daha lezzetli ve sağlıklılar! Sadece bir tane salatalık bulabildim. Bir sürü biber topladım.
Biberler yiyemeyeceğimiz kadar çok olduğu için pek çoğunu kırmızıya dönmeleri için dalla bırakıyorum. Sonra kızarınca toplayıp kurutuyorum. İnşallah işten ayrıldığımda hepsini acı biber baharatı haline getireceğim. Bendeki havalara bakın yalnız! Daha bir tencere yemeği pişirmişliğim yok aslında!

Sonra bahçede güzel bir kahvaltı yaptık. Ardından uzun bir gazete okuma faslı! Sonra sağlıklı yaşamı bozmamak için küçük bir meyve yıkama ayini gerçekleştirdim!


Daha sonra Karpuz'u dolaştırmak için kendimizi dağlara vurduk. "O yılan mıydı, bu kertenkele miydi?" nidaları ile National Geographic yaptık.

Aaaa saat daha 14:00 mü? Malum saatler de geriye alınınca harca harca zamanı bitmedi. O zaman çalışma odası için aldığımız rafların monte edelim dedik. Tabi benim katkım bunda çok küçük oldu. Raflar takıldıktan sonra yerleştirme faslı başladı. Eşimin sakladığım kağıt parçaları, defterler, kitaapları gördüğündeki yüz hali çok korkunçtu. Mesela; "Yuh artık bunu atıyorum" dediği şey lise yıllarında kullandığım bir öğrenci pasosuydu. Benim "HAYIIRR!!" diye bir bağırışım vardı ki, halim görülmeye değerdi. Çok kılım di mi? Yok ya eskilerden kolay kolay ayrılamıyorum. Buna rağmen 2 torba attık yine, anlaştık sayılır. İşten ayrılınca tekrar bakacağıma söz verdim :)

Aşağıdaki kitaplardan biraz yukarıya çıkarsam mı diye 1 saat baktığım kütüphanem, sonunda bir tane bile çıkaramayışım ise tam bir ruh hastalığı durumuydu. Nedeni, salonda otururken ara ara kütüphaneye bakıp, aklıma gelen kitabı orada bulamama korkusu! Manyaklık yani!!! Var var böyle huylarım var.
Neyse akşam oldu zaten, saate bir baktım Vivienne Westwood'un defilesinin saati gelmiş koş koş koş! Çatlak kadın ya! Herkesin giyebileceğini değil, kendi istedi tarzı yapıyor. En son İstanbul'a gittiğimde Harvey Nich.'da kıyafetleri yakinen görme fırsatımda olmuştu. Gerçekten çok farklı!

Neyse şöyle böyle derken bir pazar daha bitti! Allahtan 1,5 gün 29 Ekim tatili varda arada bir es vereceğiz :)

0 yorum:

Moda

Whitley Kros

09:00 Doorstepping 0 Comments

Marisa Ribisi ve Sophia Banks'in yarattığı Whitley Kros bir markadan çok yaşayan bir insan gibi. Marisa ve Sophie, modayı ve tasarımlarını Whitley Kros üstünden tanımlıyorlar.

Bu kış ne revaşta sorusuna tasarımcıları;
"Whitley bu kış Berlin'i ziyaret edecek. Bir Rock konserine katılacak. Aslında Nirvana dinliyor. Tarzı bu aralar böyle. Yırtık pantalonlar giyiyor ve...." diye cevap veriyorlar.

Tam kağıt bebek giydirmek gibi bir psikoloji değil mi?0 yorum:

Moda

CNN Türk'te Fashionable İstanbul

12:14 Doorstepping 0 Comments

Dün akşam tesadüfen CNN Türk'te Fashionable Istanbul'un açılış defilesine denk geldim. Ara ara "Kırmızı Halı"dan görüntüler ile renklendirilen bir Roberto Cavalli röportajı hazırlanmıştı. Röportajı yapan ise Ünlü Moda Uzmanı, İkoncan Eda Taşpınar'dı! Neyse ben sevmesem de idare etti! Hatta "Kadın olsaydınız ne tür parçaları tercih ederdiniz?" sorusu ile Cavalli'yi hayrete düşürerek bayağı zorladı.

Cavalli'nin tarzı pek bana uymadığı için kıyafetler ile ilgili yorum yapamayacağım. Tek beğendiğim parça, internette tesadüfen fotoğrafını bulduğum aşağıdaki elbise idi.


Esas bahsetmek istediğim ise; ekrana yansıtılacak en önemli karenin (yani podyumun sonuna gelip duraksadıkları) hep yarı beline kadar gösterilmesi veya 1 saniye de geçilmesi idi. Resmen krize girdim. Aşağıda görmüş olduğunuz elbisenin kolları yürürken çok güzel uçuşuyordu. Dönerken nasıl çevirecek acaba derken, tak kesti başka elbiseye geçti. E bravo!

Neyseki Milliyet'in fotoğrafçısı iyi yakalamış!

0 yorum:

Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı Yaşam Gün : 14-15

11:34 Doorstepping 2 Comments

Gün : 14 ( Perşembe)
Kilo : 58
Sabah : Kepekli poğaça, çay
Öğle : Tire köfte (5 adet)
Ara : çikooo!, 1/2 su
Akşam : Barbunya, peynir
Ara : 1 mandalin, sütlü nes.

Gün : 15 (Cuma)
Kilo : 57,6
Sabah : 1/2 su, 4 kuru kayısı, 1 elma
Öğle : Greek Salata (Artık Akdeniz salata demeye karar verdim. Milli duygularım kabardı)
16:00 : Peynirli kepek ekmeğinden tost, 1/2 su
Akşam : Lüfer, roka salatası

2 yorum:

Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı Yaşam Gün : 13

09:40 Doorstepping 8 Comments

Gün : 13 (çarşamba)
Kilo : 58,3
Sabah : Elma , poğaça, peynir, çay
Öğle : Elma, bitter çikolata (hü hü hü... valla benim suçum yok. Arkadaşım aldı. Çikolatanın paketini nasıl açıp nasıl bitirdiğimi hiç hatırlamıyorum. 1 dk.dan fazla sürmedi)
Akşam : Mercimek çorbası, fındık lahmacun (ama fındık!)
Ara : Üzüm

8 yorum:

Ne Kadar Enteresan?,

Surrogates - Suretler

12:00 Doorstepping 3 Comments

Şu anda yaşadığımız hayatın ötesinde bir görsellik, düşünce yani hayal gücü ve zeka sunduğu için Bilim-Kurgu ve Fantezi benim için her zaman önceliklidir.

Suretler için şahane bir filmdi diyemeyeceğim ancak bilim-kurgu ve Bruce Wills bir araya gelince akan sular durdu.
Düşünce yine şahane, şöyle; teknoloji ve bilim o kadar ilerlemiştir ki insanlar günlük hayatlarındaki işleri için suretlerini yani kendilerine benzer robotlarını kullanmaya başlarlar. İşyerlerinde, sokaklarda hep robotlar vardır. İnsanlar evden bağlandıkları suretleri sayesinde hayatlarına devam ederler.

Konusu böyle devam ediyor. Benim değinmek istediğim suretlerin halleri. Tüm insanlar suretlerini görünmek istedikleri şekilde yaptırmaktadırlar. Bundan dolayı heryerde kusursuz görünümlü insanlar dolaşmaktadır. Mesela afişteki Bruce'un gerçek hali, aşağıdaki ise sureti!

Evde makinalara bağlı insanların çoğu yaşlı, saçları beyazlamış, kırışmış iken gerçekte mükemmele yakın bir görünüm ile yaşamaktadırlar. Alttaki resimde gördüğünüz Bruce Wills'in karısının sureti, gerçekte ise yüzünde geçirdikleri trafik kazasının izlerini taşıyan, çocuğunu kaybettikten sonra girdiği depresyondan çıkamayan çökmüş bir kadın. Ve bu insanlar gerçek hallerinde çok mutsuz oldukları için olmak istedikleri halde mutlu bir hayat yaşamaktadırlar.Hatta o kadar uçalara gidenler var ki beyaz iken siyah suret seçenler, şişman kıllı bir erkek iken, sarışın bir bomba olarak dolaşanlar...

Aslında düşününce fikir çok da uçuk gelmiyor. Şimdi de bir sürü insan kusursuz görünmek için bıçak altına korkusuzca yatıyor. Botoxlu herkes birbirine benziyor.

Bence bu tür bir imkanları olsa bu grup mutlaka suret kullanırdı. Ne dersiniz?

3 yorum:

Sağlıklı Yaşam

Sağlıksız / Sağlıklı Yaşam Gün : 11-12

10:34 Doorstepping 2 Comments

Gün : 11 (pazartesi)
Kilo : Artık önemi yok çünkü yediklerimle günü bitirdim.
Sabah : 1/4 gevrek, peynir, çay
Öğle : Burger King (sıkıntı ile koşulan bir can simidi)
Ara : Jelibon (neden? Sıkıntıdan!!!)
Akşam : Çiğköfte (yarım kilooooo!!!)

Gün : 12
Kilo : 58,5 (Yuh)
Sabah : 2 elma
Öğle : Salata, Zero
Ara : Taze fasulye, çay
Akşam : Balık, salata

2 yorum:

Mim

Mim, mim,mimi mim,mimi, mimi, mim!

11:05 Doorstepping 6 Comments


Zeynep'ten bir mim geldi, hemen işe koyulalım :)

Dolabını açtığında hangi renkler diğerlerinden daha fazla?
Herşeyin içine beyaz t-shirt giydiğim için beyaz çoğunlukta, ardından siyah, gerisi renk cümbüşü

Alışverişe gittiğinde hangi mağazaya uğramasan olmaz?
Bershka, Pull & Bear, Stradivarius 3'lemesine mutlaka uğrarım. Ucuza trend takibi ;)

Kendini en rahat hissettiğin giyim tarzı?
Bol pantolon, converse, uzun yelek veya hırka

Günlük makyajında kullandıkların?
Öncelikle mor göz altlarım için Esteé Lauder'in duo concelearını sürüp normal insan gözlerine sahip oluyorum.
Sonra yüzüm için i.d.Bare Minerals kullanıyorum. Önce fondötenini sürüyorum. Sonra allıktan ziyade yüze renk veren bir ürün olan warmth'ı uyguluyorum. Son olarak  da geçen gün tanıttığım Esteé Lauder'in rimeli ve yine Esteé'nin rujunu sürüyorum. Bu arada bunları genelde arabada yapıyorum :))

Kesinlikle seksi diyebileceğin bişiy (büstiyer, mini etek vs.)
İnce topuklular

Asla giymem dediğin bir kıyafet?
Tek kollu kıyafetler diyebilirdim. Ama en son katıldığım düğün için kıyafet arayışına girip, hiçbir şey bulamayıp, son anda can simidi gibi sarıldığım elbise tek kolluydu. Hiç büyük konuşmayacaksın valla!

Fiyatları gereği erişilmesi zor yabancı markalardan en çok beğendiğin?
Alexander McQueen! Şimdi kuru kafalı veya eldivenli bir clutch olsaydı fena mı olurdu?! Ama 2.500-3.000TL civarı

En fazla yatırım yaptığın sektör (eğitim, kozmetik, giyim, teknoloji vs.)
Teknolojiyle ilgili bir saplantım var. Normal bir MP3 yerine i-pod, normal bir telefon yerine daha T'ye gelmeden i-phone, normal bir laptop yerine Mac, normal küçük bir kulaklık yerine kocaman beyaz bir kulaklık, normal bir foto makinası yerine Canon 400D(gerçi model eskidi artık)... Yekün nedeniyle teknoloji diyebilirim.
Ama giyim de kafa kafaya yarışır.

Kitap- film- spor.. hangisini diğerlerinden daha çok yapıyorsun?
Kitap. Hem de manyaklık şeklinde. Mesela arka arkaya Harlan Coben'in Orman'ını(macera-gerilim), arada Hızlı Güzellik diye bakımın püf nokatlarını anlatan bir kitap, akabinde E-ticaret ile ilglili bir kitap(dün yani pazar günü, koşu bandının üstünde bitirdim), dün akşam kafa dağıtmak için Yeni Başlayanlar için Suşi'yi okumaya başladım, bugün vapurda okumak için yanıma Amin Maalouf'un Çivisi Çıkmış Dünya'sını aldım.
Yani her telden!

Dışardayken en çok yemek yemeyi tercih ettiğin yerler?
İşgünü içinde Livia, diğer zamanlarda La Cigale, La Vie, Reci's, Pavurya

6 yorum:

Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı Yaşam Gün : 9-10

09:11 Doorstepping 3 Comments

Gün : 10
Kilo : 57,4
Sabah : peynir, 1/2 gevrek, çay
Ara : form çay, 1/2 su, karışık çay
Akşamüstü : La Vie Tavuk Special, 2 kadeh şarap
Akşam : meyve

Gün : 11 (Pazar)
Kilo : 57,3
Sabah : 1 saat 40 dk. yürüyüş
Öğle : Köyüm Kahvaltı (sadece 1 lavaş yedim)
Ara : t.kahvesi, meyve suyu, 1 avuç badem
Akşam : 4 çinekop (tamam balığı biraz abartmış olabilirim) ama gerisi salata
Ara : Az üzüm

3 yorum:

Make me a Supermodel

12:30 Doorstepping 0 Comments

Amerika'da Mart-Haziran aylarında yayınlanan "Make me a Supermodel"ın 2. sezon ilk bölümü dün akşam Digiturk'te yayınlandı.
Toplam 16 modelden oluşan yarışmacılar "Supermodel" olmak için ilk bölümden itibaren kıyasıya yarışmaya başladılar. Yerden vinç ile yükseltilmiş pleksiglass bir kutunun içinde, çiftli olarak ilk çekimlerini gerçekleştiren mankenlerden en iyisi seçilerek bir markanın mülakatına gitme hakkı kazandı. Ödülün süprizi ise yanında bir arkadaşını daha götürebileceği idi.
Şimdi adını unuttuğum bu şanslı modellin arkadaşını seçerken kurduğu cümle aynen şöyleydi: "Yanımda götüreceğim kişi, benden daha iyi olmayan biri olmalı. Seni seçtim ...." Bu ne hırstır ya, daha ilk bölümden, bir insancıl ol, herşey dan diye söylenmez. Seçtiği kızın morali acayip bozuldu tabi!


Yarışmacıların mentorları Nicole Trunfio ve Tyson Beckford. Nicole; Italyan Elle, Italyan Vogue, ALman Vogue ve Fransız Elle gibi çeşitli dergilerde fotoğrafları yayınlanmış D&G, Lacoste, BCBG, Fendi, Chanel gibi markalarla çalışmış bir model. Tyson Beckfor ise özellikle Polo Sport markasının yüzü olarak senelerce bu markaya çalışmış, son zamanlarda da ünlülerin kliplerinde görebileceğimiz bir model.

Jüri üyeleri : Catherine Malandrino (tasarımcı), Jenny Shimizu (Donna Karan, Versace, Prada ve Jean Paul Gaultier gibi isimlere modellik etmiş bir supermodel), Marton(Rolling Stones, Eric Clapton gibi ünlüleri fotoğraflamış eski bir fotoğrafçı, şimdilerde menajer) ve Perou(U2, Jay-z ve Davis Beckham gibi ünlüleri fotoğraflamış bir fotoğrafçı)
Hepsi alanlarında pek çok başarıya imza atmışlar ama Runaway Project'in Heidi Klum'u, Tim Gunn ve Nina Garcia'sından sonra bana kadro biraz zayıf geldi.
Neyse izleyelim bakalım!

0 yorum:

Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı Yaşam Gün : 9

12:25 Doorstepping 0 Comments

Gün : 9
Kilo : 57,6
Sabah : peynir, yumurta, domates, salatalık, çay
Ara : form çay, 1/2 su, activia
Öğle : Türk kahvesi , 1/2 su
Ara : 1/2 su, kuruyemiş, yeşilçay
Akşam : taze fasulye, mantar-patates salatası
Ara : kazandibi

0 yorum:

Sağlıklı Yaşam

Saglikli Yasam Gun : 8

09:19 Doorstepping 3 Comments

Gun : 8 (Persembe)
Kilo : 57.6
Sabah : 1/4 gevrek, peynir, cay
Ara : Form cay, yesil cay# 1/2 su
Ogle : Pide, ayran (Nedeeeeeeen....)
Ara : 2-3 kuruyemis, 1/2 su
Aksam : Balik. salata,
Ara : Az meyve

Off... gene yukseliyor kilom. Kilo vermek istiyorsam hamurun H`sinin ye-me-ye-cek-sin!

Ben de bir havalar sanki istedigim kiloya ulastim da koruma diyeti yapiyormusum gibi, kekler, borekler, pideler...

Al iste basladigi yere geri dondum :(

3 yorum:

Moda,

Star Wars at Alexander McQueen's Dreams

09:04 Doorstepping 5 Comments

Alexander McQueen'in Paris Moda Haftası'nda görücüye çıkan Spring/Summer 2010 koleksiyonu, Jetgiller vari bir uzay çağı yaşayabileceğimize dair umutlarımı yeşillendirdi.

İnsanların bu kıyafetleri, bu saçlarla, yollarda giyebileği gün, dünya da inşallah beni mezarımdan kaldırabilecek bilim seviyesine ulaşmış olur :))) Töbe töbe!
5 yorum:

Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı Yaşam Gün: 7

09:02 Doorstepping 0 Comments

Gün : 7 (Çrş)
Kilo : 57,3 
Sabah : 1 lt.su, domates, salatalık, peynir, çay
Öğle : Salata
Ara : 1/2 su, yeşilçay, nescafe
Akşam : Meyve, 3 peksimet, az krem peynir (püff... son 2'sini meyve tutmayınca 24:00'te yedim)

0 yorum:

Hairstyle

Saç

09:20 Doorstepping 14 Comments

Saçlarımı kestirme arifesindeyim. Modele karar veremdim.
Aslında favorilerim 1 ve 6. Biraz normalin dışında bir şey olsun istiyorum. Ne dersiniz?
1)

2)


3)

4)

5)

6)


14 yorum:

Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı Yaşam Gün : 6

09:10 Doorstepping 4 Comments

Gün : 6 (Salı)
Kilo : 57,1 (Hadi hadi hadiiiiiii!)
Sabah : 1/4 gevrek (şunu yemesem aslında, susamlı susamlı), peynir, çay
Ara : Yeşil çay, Karışım çay, 1/2 su
Öğle : Zeytinli kek, limonata (Keşke Kahve Dünyası'na gitmeseydim, salata olmayan yere rejimde niye gidersin ki?)
Ara : 1/2 su, 2 elma, patatesli börek, kakaolu kek (Çok korkunç, midem beni yönetiyor...)
Akşam : Devasal salata

4 yorum:

Moda

Ankle Boot'u Nasıl Giyebiliriz?

11:29 Doorstepping 2 Comments

Ankle Boot'ları hepimiz seviyoruz, ama eminim bir çoğumuz da nasıl giyeceğimiz konusunda zorlanıyordur. Tıpkı benim gibi!
Forever 21 sıkıntımızı anlamış ve web sayfasına böyle bir bölüm açmış! Deneyelim bakalım ;)


2 yorum:

Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı Yaşam Gün : 5

09:31 Doorstepping 0 Comments

Gün : 5 (Pazartesi)
Kilo : 57,6 (Ha gayret, 400gr)
Sabah erken : 1/2 kalsiyum süt
Sabah : 1/4 gevrek, az peynir, çay (Bu arada sakar bir insan olarak büyük bir cesaretle çayı vapurda içmeye çalışıyorum. Ve sonunda üstüme boca ettim. Ama 08:30 Bostanlı-Pasaport vapurunu da en hızlı mendil çeken vapur ilan ettim. Saniyesinde 3 kişi hem selpak hem de ıslak mendil uzattı :))
Ara : Doğadan form, elma
Öğle : Az pilav üstü kuru (hahaha...), salata, cacık
Ara : 2 yeşil çay, nescafe, armut
Akşam : Balık, salata, 3 incir

Bu arada yavaş yavaş hareketlenmeye de başladım. Bütün gün sandalye tepesinde oturmayı azalttım!

0 yorum:

Güzellik

Esteé Lauder - Turbo Lash All Effects Motion

14:04 Doorstepping 2 Comments


Genelde birden fazla vaatte bulunan güzellik ürünlerine, imkansız olduğunu düşündüğüm için, şüphe ile yaklaşırım ancak Esteé'nin bu maskarası tüm önyargılarımı yıktı. Çünkü tek bir uygulama sonunda uzun, dolgun ve kıvrımlı kirpiklere bizzat kavuştum.

Maskara alma zamanı gelen, maskarasını değiştirmek isteyen, bence mutlaka bir Sevil Mağazası'na uğrayıp bunu denesin.

Bu arada işin enteresanı Esteé, kendi sektöründe bir devrim yaratılmış. Çünkü kapağının içinde bulunan pil yardımı ile fırçası, sürerken hafifçe titreşiyor ve böylece birbirine yapışmamış, uzun kirpikler ortaya çıkıyor.

Ben çok memnun kaldım, tavsiye ederim!

Cosmagenda'daki yazımda daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

2 yorum:

Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı Yaşam Gün: 3 - 4

11:04 Doorstepping 0 Comments

Gün : 3 - Cumartesi
Kilo: 57,4
Sabah : 1/2 lt su, 1/4 gevrek, 1 parça peynir, çay
Ara : Ihlamur, Karışık çay (özellikle bağırsak sis. düzenliyor), 1/2 lt.su
Öğle : Niçoise Salata, fesleğenli ayran
17:30 : 1 tabak kısır (ühühü! dayanamadım), çay
Akşam : 3 bira, çerez (pişmanım... ama Karaoke'ye gittik hem akşam yemeği yemiş sayılmam, yoksa sayılır mıyım? Neyse önümüzdeki maçlara bakalım)

Gün : 4 - Pazar
Kilo: 58 (kendim ettim, kendim buldum)
Sabah : 2 parça peynir, dom-sal.-zey., çay, 2 dilim ekmek
Ara : 1/2 lt.su
Öğle : Balık ve salata
Ara : orta kahve
Akşam : 4-5 çiğ köfte, az biraz çubuk kraker, pepsi light(minik kutu)

Tamam çok başarılı değil ama yine de haftasonu için fena sayılmaz.

Bu arada biraz kilo verene kadar "ne giydim" postu yok! Bi kendimle barışayım, o zaman :))

0 yorum:

Alınacaklar Listesi,

Diesel Mağazasında Yaşasam...

10:54 Doorstepping 8 Comments

Spor ile şık tarzı bir birine bu kadar iyi harmanlayan sayılı marka vardır. Ama benim için en iyisi Diesel!
Mağaza'da olan pek çok ürünü tereddütsüz alabilirim! Hatta eve götürmeye uğraşmayayım, en iyisi mağazada yaşayayım!
8 yorum: