Mag,

Elle İtalia Septembre 2009

11:46 Doorstepping 2 Comments

İtalyan Elle'in eylül sayısını karıştırırken takıldıklarım ;

(1 taşla 3 kuş; Karpuz, Elle ve çöp(m)adamım )
1- Gucci'nin reklamında yer alan siyah yüzükler. Michael Jackson'ın bandajlarını andırıyor. Takıldıkları parmaklar açısından da çok hoşuma gitti.

2 - Fay'in sokak paparazilerinin çekimlerini andıran reklamı,

3 - Juicy Couture'ün kışkırtıcı reklamı, DO THE DONT'S
                        
4 - KAOS'un reklamı, dar bir deri pantalon, itici olmadan bu kadar mı sade bir şekilde giyilir! Bravo!

5 - Ayakkabılara dikkat!

5 - Tarzına bayıldım;

2 yorum:

Bodrum

Eskilerden...Bodrum Kestane

17:11 Doorstepping 5 Comments


Eskiden Kestane vardı Bodrum'da! Dışarı çıkılan her akşam mutlaka uğranırdı, eğlenilirdi. Gerçi Emrah'ın "Haydi Şimdi Gel" şarkısını duyduktan sonra bir daha gitmemiştim ama yine de güzeldi!
Yanlış hatırlamıyorsam 2 katlıydı, 3. katı terastı. Dar merdivenlerinden terasa çıkma savaşı verirdik, sanki en çok terasta eğleniliyormuş gibi... Galiba da öyleydi :)
Neyse kapandı, bir kaç sene önce yerine Zeki Triko açıldı. Bu gelişme hoş olmasa da Zeki Triko'nun sokağa kattığı hava çok hoştu. Hala böyle mi bilmiyorum? Bilgisayarı karıştırırken buldum, paylaşayım dedim.

5 yorum:

(Ç)iş hayatı,

Hapisteymişim...miş...gibi

13:20 Doorstepping 7 Comments
Çok sıkılıyorum ya! 13 Ağustos'ta istifa ettim, hala ayrılamadım. Yerime biri bulunacakta, onaylanacakta, iş öğretilecekte... Ölme eşşeğim ölme! Başta dedikleri gibi 14 Kasım'a kadar yolu var bu işin.
Kendimi hapisteymişim gibi hissediyorum. Senelerce çok severek geldiğim işyerim artık, cehennem gibi geliyor. Sıkılmışım, yorulmuşum, bıkmışım! Gitmek istiyorum, yasal süreler izin vermiyor!
O kadar sıkıldım ki kendime bakmıyorum, hayatım boyunca görmediğim kilolara çıktım, ayrıca inemiyorum da! Depresyon belirtilerini bir bir gösteriyorum! Bırakın da gideyim ya!
Bu bunalımdan çıkan iş kıyafetim ile ben;
Gömlek - Mango
Pantalon - Forever 21
Ayakkabı - Oxxo
Kemer - Q Butik (İzmir'liler bilir, artık kapandı galiba)

7 yorum:

Ne Kadar Enteresan?

Çöp(m)adam

17:31 Doorstepping 4 Comments

Belki bir çoğunuz duymuşsunuzdur. Yine de duyurmak boynumun borcu!


Çöp(m)adam, hayatları boyunca hiç para kazanmamış kadınlara fırsat yaratmak amacıyla oluşturulmuş bir proje. Bu proje kapsamında söz konusu kadınlara, atık haline gelmiş ambalaj kağıdı gibi malzemelerden kullanılabilir ürün yapımı öğretiliyor. Böylece kadınlara hem kendi hayatlarını kazanabilme imkanı veriliyor hem de çöpe giden ambalaj malzemeleri hayata geri döndürülerek çanta gibi çeşitli aksesuarlar haline getiriliyor.


Unilever Türkiye ve Sabancı Üniversitesi sponsorluğunda gerçekleştirilen projeye destek olmak için Kanyon'daki Karınca mağazasından ben de bir çanta edindim. Son derece modern ve şık. Fotoğrafını çeker çekmez hemen yayınlayacağım.

Siz de desteklemek isterseniz; http://www.copmadam.com/

Önemli not : Kullanılan her türlü madde yıkanıp sterilize edilmektedir.

4 yorum:

Ne giydim,

Oxford Booties

20:30 Doorstepping 5 Comments


Kışlık ciciler ortaya çıksın! İşte Oxford Booties!
Aradım taradım, sonunda kalın topuklu bir tane buldum. Malum ince topuklularda yürüme özürlüyüm.
Bu sene çokca göreceğimizi düşündüğüm diz altı/üstü çoraplar ve oxford ikilisini bu hafta ilk defa giydim. Bir de ananemden siyah çanta yürüttüm, işlem tamam! Al sana vintage dokunuşlu iş kıyafeti!
Gömlek - Mudo
Mers. - Mudo
Etek - Mango
Oxford Booties - İnci

5 yorum:

gezi,

Bayram Cundası

10:15 Doorstepping 2 Comments

Bayramın 2. günü miskin miskin evde otururken nasıl olsa 1,5 saat diye Cunda'ya gitmeye karar verdik. Hızlı bir hazırlanış ile takriben 19:30 gibi Cunda'daydık. Ya da Curcuna'daydık desek daha iyi olur. Aman tanrım o ne kalabalıktı?! Sanki bedava yemek dağıtılıyor! Balık restaurantlarında masalar kapanın elinde kalıyor.
Neyse zor zahmet Bay Nihat'ta yer bulduk. Doğruyu söylemek gerekirse rezerve olan masayı boş zannedip oturduk. Yazık komide bizi rezervasyonlu zannedip rakı ve meze siparişlerimizi hemen getirince şef garson bizi masadan kaldıramadı! Hihihi!
Bay Nihat'ı bilenbilir, bilmeyen de acilen gitsin mezeleri ile ünlüdür. Deniz mahsüllerinden bu kadar çeşitli meze yapılabildiğini ilk burada gördüm. Hepsi de enfes!!!

Neyse pat diye çıkıp, bayram olduğunu unutarak Cunda'ya geldiğimiz için kalacak yer bulmakta biraz zorlandık. Sonunda alt katında düğün olan bir otelde yer bulduk, herhalde gürültülü bir düğün olduğu için boş kalmıştı :)))
Biz düğün saatini geçirirde otelde döneriz diye tekrar çıkıp Cunda sahiline geri döndük. Oraya buraya kafa uzattıktan sonra Khaos diye bir yere girdik. Bir eller havaya barıymış, neyse çok uzun zamandır böyle bir yere gelmediğimiz için yine de çok eğlendik.

Neyseki araba oteli biliyordu, çünkü tek kusur dozu aşılan tekilalardı...
Ha bi de yukardaki kedi bana ha bire birşeyler vermem için yumruk sertliğinde pati atıyordu :)

2 yorum:

Ne giydim

Son Sıcak Günler

14:00 Doorstepping 2 Comments

İnce giyinmek için son sıcak günleri yaşıyoruz. Çok değil 1-2 hafta sonra Ekim'e girip geri dönülmez soğuklara dalacağız. Bu ne ya?!? Ağıt yaksaydım bari!

Neyse biz keyfimize bakalım! Bayram'da yazdan kalma bir günde giydiğim elbise! Çok rahat, alırken tereddüt etmiştim, iyiki almışım!

Elbise - Oxxo
Sandalet - Bershka
Çanta - Bershka

2 yorum:

Alışveriş,

İstanbul

16:15 Doorstepping 6 Comments


Cuma-pazar annemle klasik "Kısa İstanbul Gezimizi" yaptık. Az zamanda pek çok yer gezdik.
Mesela İstiklal bir sergi, bir pasaj, bir sergi, bir pasaj şeklinde dolaşıldı. Saray'da pilav-döner yenildi!
İstinye Park, Kanyon, Cevahir tabi tavaf edildi. İzmir'de olmayan çok az marka kaldığı görüldü, uçuklar hariç tabi! Hele de İstinye Park'ın en son açılan kısmında şoka girildi. Tüm lüks markalar komşuculuk oynuyor!
Nişantaşı, Teşvikiye turlandı. Alexander McQueen'in kurukafa yüzüklü portföyü ele alındı, salınarak mağazada yüründü. Yılan derisinden olduğu ve 3000TL civarı olduğu öğrenildi. Bunun şerefine mağazada bir tur daha atıldı. Kovulmadan çıkıldı!
Galeri 44A'ya gidildi. Yoksa A44 müydü? Neyse bu sergiyi daha sonra anlatacağım?!?
Ece Sükan'a uğrandı, bu kadar güzel vintage kıyafetlerin nerden bulunduğu merak edildi?
Akaretler'deki Sıraevler merak edildi ve yürüyüş yapılarak ulaşıldı. Marc Jacobs ve Marc by Marc Jacobs'da indirim olduğu öğrenildi. Ne ayakkabı ne de elbise bedeni bulunabildi! Tek tek mağazalara bakıldı!
Bebek Café'de kahve içildi, boğaz seyredildi. Happily Ever After'da tatlı yenildi, tatlı konuşuldu!

Bizim tur hem kültür, hem alışveriş, hem de lezzet turu oldu anlıyacağınız! Çok güzeldi, bitti :))

6 yorum:

Moda,

Klavye Çanta

10:00 Doorstepping 2 Comments

393 klavye tuşundan oluşan bu çantayı Portekizli tasarımcı Joao Sabina yaratmış!

Mükemmel di mi?

2 yorum:

Ne giydim

İyi Bayramlar!

10:00 Doorstepping 2 Comments

Nerde o eski bayramlar kıvamı bir bayram elbisesi giydim. Retro kıvamı :)) Daha önce de yeşilini görmüştünüz. Napalım Bospa ucuz oluca her renginden alıyorsun. Yanlış hatırlamıyorsam 15 TL idi.
Elbise -BosPa (Atmosphere)
Fular - Cacharel
Ayakkabı - Bershka
Gözlük - Rayban modeli Pembe Asortie'den
Aslında yine anneannemden lacivert bir çantam vardı ama yanlışlıkla sildim. Bir dahaki sefere artık!

2 yorum:

AlınaMAYAcaklar Listesi

Alınamayacaklar Listesi - 1

11:00 Doorstepping 2 Comments


Moda camiası için geç -çünkü Fall 2009- ancak benim için değinilmezse olmayacak -çünkü hayallerimdeki çanta- bir post.
Chanel'in show bag'lerinden bir danesi! Zaten almamın imkanı yok, alsan Türkiye'de köşe başına kadar yürüyemezsin. Kapkaççı için mükemmel bir buluş!

2 yorum:

Moda

Moda Tasarımcısının İş Kurma Rehberi

12:00 Doorstepping 4 Comments

Bu kitabı alalı herhalde 1,5 seneden fazla olmuştur, hala hakkını vererek okuyamadım.İlk görüldüğünde "Aha nasıl kuracağımı bilemediğim için iş kuramıyordum artık kurabilirim" duygusu yaratan. Ancak kitabın içinde dolaştıkça "Ne kadar ayrıntı varmış, hiiiçç uğraşamam valla" dedirten gerçekçi kitap! olarak tanımlayabilirim.Kendi tanımlamaları ile; Gen Art eğitim ve danışmanlık firmasının moda bölümü direktörü sıfatıyla, onlarca yeni moda tasarımcısına iş kurma ve geliştirme süreçlerinde danışmanlık yapan Mary Gehlhar, kitabında on yılların deneyiminden süzdüğü bilgilerle, kumaş üreticileriyle ilişkiye geçmekten üretime ve basın tanıtımına kadar bir moda tasarımcısının karşı karşıya kalacağı her tür sorunu ve sektörde tutunacak güçlü bir firma yaratmak için atılması gereken adımları tek tek ele alıyor.Moda endüstrisine ilişkin pratik ipuçlarını ve iş stratejilerini, Donna Karan, Tommy Hilfiger, Cynthia Rowley, Diane von Furstenberg, Richard Tyler, Julie Gilhart, Michael Fink gibi guruların ve sektörde başarıyı yakalayan yeni girişimcilerin tavsiyeleriyle birleştiriyor.


Bu arada İstanbul'da gezmekten bloga alaka gösteremezsem diye bu yazıyı önceden yazıyorum ve tarihini kuruyorum. Eğer bir aksilik olmazsa cuma günü yayınlanması gerekiyor. Zaten şu an bunları okuyorsanız doğru yapmışım demektir.

4 yorum:

Moda

Proenza Schouler

10:43 Doorstepping 2 Comments


Ben bu çantayı gördüm ve vuruldum. Tam anlamıyla Harper's Bazaar'da gördüğüm günden beri aklımdan çıkmıyor. Tabi ki de bir Proenza Schouler tasarımı! Proenza Schouler'ın tüm çantaları hem elde tutulabiliyor hem de omuza asılabiliyor. Tam benlik yani! Ama fiyatı da felaket!
Konu Proenza Schouler'dan açılmışken Pre-Spring 2010 Koleksiyonu'ndan seçtiklerim...

2 yorum:

depresyon,

Offffff!!!!

10:27 Doorstepping 2 Comments


Acayip sıkıntılıyım, en iyisi kendimi mutlu hissettiğim son günün fotoğraflarını koyayım. Pazar!
Geçtiğimiz pazar yine geç kalktığımız için Apama'ya kahvaltıya gittik. Çok sakin bir yer, çok da kalabalık olmuyor dilediğin gibi yayılabilyorsun!
Bu sefer cümbür cemaat gittik! Cemaatin içinde bir de yeğenim Rüzgar vardı! Herkesin yeğeni kendisine güzeldir, ama bu bana çok tatlı geliyor!
Neyse Apama'dan kaltığımızda saat 5'i geçiyordu, zaten 1'de gelmişiz sonradan fark ettim. Sonra ev, tembellik, film, CSI dizileri....Gün bitti!
Straplez - Forever 21
Kot - İhracat fazlası satan bir yerden. Adam etiketleri o kadar özenle kesmiş ki ne olduğunu bilmiyorum. Zaten ne fark eder?!?
Ayakkabı - Adidas Dragon
Çanta - Zara
Saat - Babamdan Yadigar Seiko

2 yorum:

(Ç)iş hayatı,

Hala İstifa Ettiğim Noktadayım!

16:55 Doorstepping 9 CommentsTam 1 ay oldu istifa edeli ve hala aynı noktadayım. Nereye kadar daha dayanabilirim bilemiyorum. Yerime birilerini bulmalarını bekliyorum ama hala bir gelişme yok!
Sabahları kalkmak artık daha da işkence gibi geliyor, bütün gün işte olmak, işini halletmek için hala izin almak zorunda olmak, akşam çıkış saatini beklemek...Yeter! Çıktığım depresyona geri girmek üzereyim, allahtan blog var, bir meşkale oluyor!
Neyse işte iş kıyafetim;
Bluz - Abercrombie (BosPa-10TL- Yuppii!)
Şal - BosPa (2,5TL- Yuppii!)
Pantalon - Edo N:1 diye bir marka, Tayland'dan almıştım
Ayakkabı - Camper
Çanta - Vintage (Anneannem sağ olsun!)

9 yorum:

BosPa,

Eski Dostlar

10:42 Doorstepping 0 Comments


Cumartesi günü Güzel Sanatlar Lisesi'nde beraber okuduğum dostum diyebileceğim arkadaşım B. ile buluştum. Bir kaç senedir işten güçten görüşemiyorduk ama sanki daha dün ayrılmışız gibi kaldığımız yerden devam ettik. Çok çok mutlu oldum.
Gerçekten eski dostlar bir başka oluyor. Yenilerle en ufak bir problemde aranızda bir buzlanma oluyor. Tamam yine görüşüyorsun ama o buzlanma aklından hiç çıkmıyor.
Ama eski dostlarınla(dediğim ilk, orta, lise arkadaşlarınla) birbirinize küfür:) de etseniz kimse alınmıyor. Biliyorsun ki herkes iyi niyetli, o senin dostun, kötü günün de yanında olur!
Eskiden daha mı saf severdik, daha mı hoş görülüydük, bilmiyorum???
Galiba beraber büyüdüğümüz için birbirimize benzedik. Aynı şeylerden hoşlandık, aynı şeylerden nefret ettik... Zevklerimiz, beğenilerimiz birbirimize benzedi! Aynı tür espiriler yaptık, aynı şeylere güldük...
Üniversite arkadaşlığı dahil artık eskiler gibi olmuyor... Eskilerin kıymetini bilmeli, onlar kardeş gibi!
Neyse,
Gömlek - H&M (BosPa)
Çanta - Almanya'dan almıştım.
Saat -Casio
Tayt - Berk
Çizme - Japonya'dan almıştım
Atımı da kasabanın girişine bağladım :)))

0 yorum:

Alışveriş,

Gelsin Strawberry'ler!

09:50 Doorstepping 0 Comments

Mucize kapatıcım bittiği için 1 haftadır hortlak gibi dolaşıyordum. Göz altlarım o kadar morki!
Herkese şiddetle tavsiye ederim Estée Lauder'in Re-Nutriv Concealing'ini! 2 ayrı renk seçeneği var. Ben Light Duo'sunu aldım. Önce koyu tarafını sürüyorsunuz, üstüne de açık olanını. Tamamiyle morluklar kapanıyor. Daha koyu tenliler için bir ton daha koyu paleti de var.


Neyse Strawberry "TL kullanımı"nı kutlamak için alınan ürüne makyaj seti hediye ediyordu. Onun fotoları da alttakiler. Markası bilinmeyen bir şey ama farlarda renk seçenekleri çok fazla! Kırk yılda bir kullanırsan zararı dokunmaz diye düşünüyorum!

0 yorum:

Ne giydim

Haftasonunun Habercisi

09:30 Doorstepping 6 Comments

Cuma geldi, haftasonu geldi diye çok da sevinemiyorum çünkü cumartesi de öğlene kadar çalışıyorum. İnşallah kısa bir süre sonra son bulacak!
O zamana kadar, idareten, haftasonu havasında giyiniyorum! Tabi işe giyilebilecek türden:)))
Straplez - Zara
Ceket-Şal Karışımı - Tokyo'dan...
Pantalon - Forever 21
Çanta - Bershka
Sandalet - Zara

6 yorum: